Sklep Menu Zamknij
© Palarnia Kawy Kaffe 2009

Nasza palarnia

Palarnia jest sercem naszej działalności. Chcemy, aby była miejscem, w którym każdy kto nas odwiedzi będzie czuł się wyjątkowo.

Chcemy zarazem pokazać jak ciężką pracę trzeba wykonać, żeby kawa w podróży od ziarna do kubka była zawsze wyjątkowa. Palenie kawy to zarazem sztuka i nauka: to praca wymagająca pełnego skupienia oraz reagowania na stale zmieniający się surowiec.

Piec GOTHOT
W 1880 roku Ferdinand Gothot założył rodzinną firmę, znaną pod nazwą Gothot Maschinenfabrik GmbH produkującą pierwsze wyściełane metalem bębny w piecach. GOTHOT są uważane za arcydzieła niemieckiej inżynierii i są chwalone za wyjątkową stabilność temperatury w całym bębnie pieca. Powtarzalność każdego wypału kawy, kultowa popularność oraz unikalny wygląd tego zabytkowego pieca sprawia, że marka z ponad 130 letnią tradycją jest pożądana przez najlepsze palarnie na świecie.
Nasz GOTHOT to klasyczny model z 1958 roku. Ten unikatowy zabytek jest przez nas starannie remontowany i już niebawem będziemy mogli pochwalić się pierwszymi wypałami. Największym atutem tej maszyny jest opalanie kawy gorącym powietrzem. Dzięki temu kawa wyróżnia się czystym smakiem, wyższą słodyczą oraz mniej dymnym posmakiem.
Magazyn
Przechowywanie świeżego surowca jest bardzo ważne, dlatego zadbaliśmy o oddzielny magazyn na kawę zieloną. Nasz magazyn o ładowności 25 ton jest stale kontrolowany pod względem wilgotności i stabilności temperatury.
Kontrola jakości
Powtarzalność profilu palenia jest ciężkim wyzwaniem dla każdej palarni. Pomagają nam w tym urządzenia, które są niezbędnym asortymentem każdego roastera. W dni produkcyjne zawsze sprawdzamy wilgotność i temperaturę surowca, a wypały są kontrolowane urządzeniem do pomiaru stopnia wypalonej kawy CM-100. Oczywiście najważniejsze dla nas są cuppingi, które często organizujemy rano u nas w biurze.
Chevy G20 Sport
Naszą pasją jest również motoryzacja, dlatego nie zabrakło w naszej firmie takiej maszyny jak CHEVI G20 SPORT 5,7. Szukaliśmy takiego samochodu kilkanaście miesięcy, aż nadszedł ten dzień gdzie udało nam się go wylicytować na amerykańskiej aukcji. Przyjechał do nas w 2016 roku i zakochaliśmy się w nim od pierwszego widzenia. Przebudowaliśmy go na nasz mobilny Coffee bar i wykorzystujemy, do promowania dobrej kawy u naszych Klientów. Naszego Vana można także wypożyczyć na specjalne okazje, jak otwarcie lokalu, urodziny czy festiwale kawowe.